festiwalXXIII Festiwal Pieśni Polski Niepodległej

2 listopada 2022 r. zespół z klasy 2a uczestniczył w XXIII Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej, zorganizowanym przez Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik. Celem Festiwalu jest pielęgnowanie i upowszechnianie historii Polski w twórczości artystycznej oraz kultywowanie pamięci o bohaterach walczących o wolność i niepodległość.

Zespół z klasy 2a zaprezentował się w piosence pt."Polskie Kwiaty", zajmując II miejsce.

Gratulujemy!!

ken2Stypendia Burmistrza Nysy dla najlepszych

Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy.
– Paulo Coelho

We wtorek 18 października 2022r. w Nyskim Domu Kultury wręczono stypendia dla uczniów za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe. W tym roku na scenie NDK pojawiły się:

Hania Król – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Milena Lemiowska – finalistka Wojewódzkich Konkursów: Biologicznego oraz Matematycznego

Julia Redziak – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.

Za mistrzowskie osiągnięcia sportowe wyróżnieni zostali:

Julita Płończak

Anna Dziuk

Aleksandra Rajkowska

Kalina Kierpacz

Maryla Trzeciak

m chrobakMateusz Chrobak LAUREATEM Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego INFOSUKCES 2022!

Kolejny sukces naszego ucznia!

Mateusz Chrobak zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym INFOSUKCES 2022, uzyskując tym samym tytuł LAUREATA.

Cieszymy się, że Mateusz znalazł czas i chęci, aby dodatkowo się rozwijać. Mateusz świetnie poradził sobie z testem z wiedzy informatycznej oraz z napisaniem gry w środowisku Scratch wedle udostępnionych założeń. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzysta w dalszej edukacji. Uczeń do konkursu przygotowywał się pod bacznym okiem p. Agnieszki Kret

Ostatnie miesiące są pełne nieoczekiwanych wydarzeń, które przynoszą wiele nowych wyzwań i wyrzeczeń w każdym aspekcie naszego życia. Mimo tak trudnej sytuacji nasi uczniowie osiągają kolejne sukcesy edukacyjne, co bardzo nas cieszy i napaja dumą.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!

506 4981Konkurs programistyczny PixBlocks Programming Challenge 2022

Miło nam poinformować, że do finału 4. edycji konkursu programistycznego PixBlocks Programming Challenge 2022 awansował uczeń z naszej szkoły! Jest nim:

Jakub Dereń - klasa 5b

Finały odbędą się 11 czerwca 2022r. o godz. 9.00

Trzymamy mocno kciuki za Jakuba!!! :)

Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Agnieszka Kret.

285977007 5931270333566843 6234184168801321057 nNasi uczniowie z klasy 3b na Zamku Królewskim w Warszawie
W piątek 3 czerwca w Sali Koncertowej na Zamek Królewski w Warszawie odbyła się, z udziałem Dyrektora Zamku ds. Muzealnych i Programowych Ziemowita Koźmińskiego, uroczysta gala konkursu plastycznego pt.: "Zamek w dziecięcej wyobraźni. Zamek i jego dzieje". Na gali obecni byli nasi uczniowie: Adam Grysztar i Aleksander Baj, którzy otrzymali dyplomy i nagrody za przygotowane prace konkursowe. Uczniowie oprócz dyplomów i nagród wzięli także udział w wyjątkowej, przygotowanej specjalnie na tę okazję, grze terenowej, podczas której mieli okazję zwiedzić najciekawsze zakątki zamku.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

kp 13Pierwszego kwietnia odbył się w naszej szkole etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Bardzo się cieszymy z sukcesu naszego ucznia, Radosława Szustera z kl. 8a, który zajął I miejsce i  awansował do etapu powiatowego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a Radkowi życzymy kolejnego 1. miejsca w etapie powiatowym :)

276158294 5732844086742803 4032593030039570029 n 2Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski

„Nysa w poezji”

Ukoronowaniem Tygodnia Poezji, który rozpoczął się w poniedziałek 21 marca Światowym Dniem Poezji, były zmagania młodych recytatorów w ramach Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Nysa w poezji”. Tegoroczną edycję konkursu obchodziliśmy szczególnie uroczyście, gdyż była to edycja jubileuszowa. Już po raz dwudziesty gościli u nas młodzi miłośnicy poezji. Po dwuletniej przerwie duch poezji znowu zagościł w murach naszej szkoły.
Jury, w skład którego wchodzili: pani Renata Gajos-Mangold, pan Jerzy Stasiewicz, pod przewodnictwem pana Witolda Hreczaniuka uhonorowało następujące osoby:

w kategorii klas V-VI

I miejsce – Łukasz Pieczarka, Diecezjalna SP w Nysie