komputerII miejsce i wyróżnienie w wojewódzkim konkursie "Cyfrowe OZE"

W kolejnej odsłonie serii konkursów, które PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zorganizowała we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkolem Publicznym nr 25 w Opolu, nasi uczniowie odnieśli SUKCES.

II miejsce dla Jakuba Derenia i wyróżnienie dla Tymoteusza Sekuły w wojewódzkim konkursie "Cyfrowe OZE"!!!

Tym razem uczestnicy konkursów musieli wykazać się umiejętnością programowania, analizowania danych, algorytmicznego myślenia, posługiwania się nowoczesnymi technologiami informatycznymi, robotyką, mechaniką, a także niezwykłą kreatywnością i smykałką pozwalającą na konstruowanie robotów oraz tworzenie animacji, symulacji lub aplikacji komputerowych.

Pomimo obecnej sytuacji epidemicznej, w wyniku której spędzamy zbyt wiele czasu przed komputerami, dzielni chłopcy z klasy 4b postanowili zaprząc komputery do szczytnych celów, programując swoje prace. Jakub i Tymoteusz swoje animacje przygotowali w programie Scratch, wykazując się dużą pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem w ich opracowanie. Nad całością projektów czuwała pani Agnieszki Kret, nauczyciel informatyki.

Więcej informacji na stronie organizatora (zobacz)

OZE

praca Jakuba                                           praca Tymoteusza