powrót do szkołyKochani Uczniowie,

wkrótce rozpoczyna się okres Waszego powrotu do szkoły. Zgodnie z ustaleniami od 17 maja rozpoczniecie naukę w systemie hybrydowym, a od 31 maja już w trybie stacjonarnym.
Bardzo się cieszymy, że już wkrótce spotkamy się wszyscy na terenie szkoły. Liczymy na to, że Wy także pragniecie znów spotkać się z rówieśnikami i nami, nauczycielami. Zapewne towarzyszą Wam różne niepokoje, bo każda zmiana je przynosi. Chcemy Was zapewnić, że w naszej szkole określiliśmy pewne priorytety, obowiązujące aż do zakończenia roku szkolnego. Chcemy Was przede wszystkim na nowo poznać, umożliwić Wam ponowne nawiązanie relacji z rówieśnikami i stopniowe wdrożenie się w systematyczny udział w lekcjach. Okres zdalnego nauczania na pewno przyniósł każdemu z Was i nas nowe doświadczenia, ale teraz nie chcemy do nich wracać, nie będzie sprawdzianów, odpytywania z wielu lekcji czy sięgania po notatki z minionego okresu. Etap nauczania zdalnego definitywnie zamykamy. Jednocześnie zapewniamy Was, że będzie możliwość ewentualnej poprawy ocen uzyskanych w trakcie nauki zdalnej. Podczas lekcji nauczyciele będą starali się realizować te treści, które uznają za niezbędne do dalszego kształcenia, ale priorytetem dla wszystkich będzie odbudowanie relacji w zespołach klasowych, naszej szkolnej społeczności i przywrócenie miłej atmosfery, od zawsze panującej w naszej szkole.

Informacja

W środę 28 kwietnia podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili szczegółowy plan luzowania obostrzeń na terenie kraju. Szkoły wciąż pozostaje zamknięte dla większości uczniów. Jednak od 4 maja uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej.

Szanowni Państwo,
przypominam o harmonogramie pracy szkoły w najbliższych dniach. W dniu 3 maja, w związku ze świętem państwowym, szkoła nie pracuje.
Od 4 maja 2021 r. uczniowie klas I-III uczęszczać będą do szkoły i rozpoczną naukę w systemie tradycyjnym. Realizowane będą zajęcia lekcyjne oraz wszystkie zajęcia pozalekcyjne, które ustalone były dla tej grupy wiekowej. Wszystkie działania szkoły odbywać się będą z zastosowaniem obostrzeń, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo. Nadal obowiązuje zasada, że do szkoły przychodzą tylko osoby zdrowe. Uczniowie zobowiązani są do posiadania indywidualnych osłon ust i nosa, których będą używać na korytarzach, podczas przejść do stołówki, świetlicy, toalety itp. Poszczególne klasy uczyć się będą stale w tych samych salach, przerwy uczniowie będą spędzać w swoim zespole klasowym, korzystać będą z wyznaczonych szatni i z obiadów w swojej grupie. 

Laptopy dla naszej szkoły - „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”


Nasza szkoła, tak jak wiele innych z terenu województwa opolskiego, otrzymała sprzęt w ramach programu "Opolskie dla podstawówek- zdalne nauczanie zbliża!", który doposaży kadrę pedagogiczną i usprawni prowadzenie zdalnej edukacji. W dniu 23 marca 2021 r. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Pan dr Piotr Wach przekazał 33 laptopy naszej szkole.

Informacja
Informuję, że na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz. 701) kształcenie we wszystkich klasach odbywać się będzie w formie zdalnej do dnia 2 maja 2021 r.

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook

plakat