Nasz uczeń najlepszym "Poliglotą" w województwie

NASZ UCZEŃ NAJLEPSZYM "POLIGLOTĄ" W WOJEWÓDZTWIE

05.04.2024 r. w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu odbył się drugi etap Konkursu Angielsko - Niemieckiego "Poliglota", w którym nasz uczeń Alexander Dolinac zdobył I miejsce!!! To ogromne wyróżnienie, zwłaszcza, że konkurs należy do bardzo wymagających, a uczniowie zarówno podczas etapu pisemnego jak i ustnego muszą zaprezentować naprawdę wysokie kompetencje językowe zarówno w języku angielskim jak i niemieckim.
Alexander, jako jedyny uczeń z naszej szkoły, zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu zdobywając w części pierwszej, pisemnej 98% z języka niemieckiego oraz 74% z języka angielskiego. Do konkursu ucznia przygotowała pani Monika Baj (język niemiecki) oraz pani Izabela Durejko (język angielski).
Alexander, bardzo Ci gratulujemy i jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

Poliglota