Skutki i przeciwdziałania uzależnieniom od mediów cyfrowych

Nasza szkoła w porozumieniu z Radą Rodziców zorganizowała spotkanie z panem Wojciechem Sudnickim na temat przyczyn, skutków i przeciwdziałania uzależnieniom od mediów cyfrowych u dzieci. To my, dorośli, dajemy dzieciom dostęp do urządzeń i to my, dorośli powinniśmy zadbać o ich prawidłowe wykorzystanie. W Rodzicach jest mądrość, siła i dojrzałość, która może zmienić dotychczasowe relacje lub ustalić wspólnie nowe, aby dać rodzinie siłę! Zgodnie z misją szkoły i programem profilaktyczno- wychowawczym zachęcamy, aby spróbować. Zacznijmy od siebie! Dajmy przykład i wzór do dobrego naśladowania. Na początek warto przeczytać książę pt. "Wyloguj swój mózg" A. Hansena lub obejrzeć film "The Social Dilemma.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła kampanię „Zadbaj o dziecięcy mózg”, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych, czyli zbioru reguł dotyczących sposobów i czasu korzystania z ekranów. Zasady pomagają zadbać o prawidłowy rozwój mózgu dziecka, uczą uważności i równowagi między aktywnościami online i offline oraz mogą pozytywnie wpłynąć na relacje rodzinne. Krótki przekaz jak to może działać: zobacz

więcej na: domowezasadyekranowe.fdds.pl

346780453 1933152043744076 8613279748964735849 n